Decydując się na konkretny kolor złota, koniecznie musicie poprosić Państwo o pokazanie wybranego koloru złota na żywo, a nie na prezentowanych atrapach. Każdy producent ma inne odcienie złota. Nawet klasyczne żółte złoto będzie minimalnie różniło się w poszczególnionych sklepach jubilerskich.

Żaden z naszych kolorów nie zmieni swojej barwy z upływem czasu, ponieważ barwimy cały stop złota. Dodatkowo każdy z nich mamy do pokazania w Salonie w złocie próby 585.

Opracowaliśmy swoje własne receptury dla każdego z naszych 4 kolorów złota.

 

Żółte złoto

Klasyczne żółte złoto, cieszące się nieustannym powodzeniem. Umiarkowany żółty odcień w WIK nie jest ani jaskrawożółty, ani też nie wpada w czerwień.

 

 

Białe

Wykonujemy jedynie białe złoto palladowe. Białe złoto niklowe uczula, dlatego w ogóle nie proponujemy go naszym Klientom. Prawdziwe palladowe białe złoto nie wymaga rodowania, ma szlachetniejszy odcień bieli, niż niklowe, które już wymaga rodowania (czyli malowania na jaśniejszy kolor). Prawdziwe białe złoto palladowe ma kolor bardziej szary, a nie jasno-srebrzysty jak srebro. W naszym przypadku białe złoto nigdy nie „zżółknie”. Dużo więcej na temat białego złota znajdziecie Państwo tutaj.

 

Różowe

zupełnie inne, dalekie od starego, tzw. "czerwonego" złota. Nasze różowe złoto ma piękny łososiowy kolor i cieszy się aktualnie większym powodzeniem, niż złoto białe.

 

Seledynowe

Niezwykle rzadko spotykane w sklepach jubilerskich, dlatego będące bardzo dużym zaskoczeniem dla Klientów. Złoto nie o klasycznie żółtej barwie, lecz połyskujące lekko seledynowym odcieniem. Cieszące się dużym zainteresowaniem wśród Klientów mocno związanych z naturą, żyjący w stylu „eko”.

 

WAŻNE

Oglądając obrączki w sklepach jubilerskich Klienci często nie są informowani o tym, że zazwyczaj oglądają jedynie atrapy. Mają one wewnątrz oznaczenia MET (metal) lub numer wzoru, a nie urzędową próbę potwierdzającą autentyczność złota. Oczywiście takie atrapy są bardzo pomocne w wyborze, są ładne i mają żywe kolory. Ale niestety potem wybrane na ich podstawie obrączki mają inne odcienie. Dlatego takie sztuczne atrapy musicie Państwo traktować jedynie poglądowo i nie możecie się nimi całkowicie sugerować. Niestety należy wszędzie prosić o pokazanie autentycznych kolorów złota od dokładnie tego producenta. Zwłaszcza w sklepach, które tylko są tylko pośrednikami i sprzedają obrączki od kilku różnych producentów. Dlatego może okazać się, że odcień żółtego złota pierścionka zaręczynowego i żółtej obrączki minimalnie różnią się. Oglądając obrączki nawet we wszystkich sklepach jubilerskich może okazać się, że nie uda się Państwu zobaczyć dokładnie danego modelu we wszystkich wariantach kolorystycznych. Na rynku istnieje dużo wzorów i producentów, dlatego nie jest to wykonalne.