Umożliwiamy Państwu przerabianie własnego złomu złotego na nowe obrączki. Jest to dla Państwa dużo korzystniejsza forma wyrobu obrączek.

Ci z Państwa, którzy chcieliby powierzyć swoje złoto do przerobu, proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny na 602 264 344.

Nie każda firma jubilerska przyjmuje złoto Klientów do przerobu. Natomiast każda przyjmująca materiał Klientów, na swój sposób rozlicza powierzany surowiec. Dlatego poniżej umieszczamy najważniejsze informacje na ten temat, jak realizowane to jest w Firmie WIK.

Powierzony przez Państwa surowiec może mieć dowolną formę, kolory oraz próby. Zawsze powierzony materiał poddajemy procesowi oczyszczania (tzw. rafinacji). Przykładowo, możecie Państwo zostawić do przerobu 3 pierścionki w kolorze czerwonym, w próbach 333, 585 i 750. Z każdego z nich odzyskamy samo czyste złoto próby 999.9, a odrzucimy inne zbędne metale jak np. miedź czy nikiel. Z tak oczyszczonego złota ponownie doprowadzamy je do próby 585, dodając do niego już tylko właściwe, czyste chemicznie metale, np. srebro czy pallad. Oznacza to, że jesteśmy w stanie nawet z czerwonych obrączek próby 333, wykonać obrączki biało - żółte w próbie 585.

Państwa złoto jest przez nas umieszczane konkretnie w Państwa obrączkach. Dlatego jest ono potrzebne w chwili składania zamówienia. Przykładamy do tego dużą wagę, ponieważ zazwyczaj powierzane przez Was złoto ma dla Klientów wartość sentymentalną.

Jakość i próbę Państwa złota sprawdzamy w Waszej obecności. To samo dotyczy wagi. Przy Was zostawiany materiał jest ważony na legalizowanej wadze jubilerskiej.

Przerabiany surowiec nie liczymy jako złom, lecz jako materiał roboczy. Jest to dla nas obojętne, jednak dla Państwa jest to korzystniejsze cenowo.

Procesowi oczyszczenia poddajemy każdy powierzony materiał, ponieważ wydawane przez nas obrączki są wykonywane już w recepturze antyalergicznej. Podczas oczyszczania materiału oraz przy procesie produkcji (topienie, rafinacja itp.) występuje tak zwany ubytek techniczny w wysokości 10%. To, co zostanie po ubytku, nie liczymy właśnie jako złom, lecz odejmujemy od wagi Państwa obrączek. Jeżeli okazało by się, że powierzonego materiału jest za mało i konieczne jest dołożenie surowca to oczywiście możecie Państwo brakującą cześć u nas dokupić. Jeżeli powierzonego przez Was surowca jest za dużo, to tę resztę możemy albo oddać, albo skupić od Państwa. Pytamy o to Klientów w momencie spisywania umowy.


Cena usługi wykonania dla każdego wzoru obrączek jest inna. Cena usługi za wykonanie obrączek dla poszczególnych modeli nie zmienia się, bez względu na to, czy musicie Państwo złoto na obrączki u nas kupić, czy macie swój surowiec na ich wykonanie.

To, czy wykonujecie u nas Państwo obrączki z naszego złota, czy swojego złomu, finalnie nie ma żadnego wpływu na jakość tych obrączek. W takim samym stopniu podlegają one gwarancji udzielanej przez nas na nasze obrączki.

Wyceny usług przy danych wzorach obrączek robimy tylko i wyłącznie w Salonie WIK. Nie robimy wycen mailowo ani telefonicznie.

Każda firma jubilerska na swój sposób rozlicza powierzany przez Klientów surowiec, dlatego w każdym miejscu musicie Państwo dopytywać, czy w danym sklepie w ogóle istnieje taka możliwość i jak takie rozliczenie wygląda.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Facebooku.