Dopasowanie odpowiednich rozmiarów jest jednym z najistotniejszych etapów wyboru obrączek. Proszę pamiętać, że miarki stosowane przez poszczególne firmy mogą różnić się między sobą. Dlatego ostateczną miarę trzeba wziąć w tym miejscu, w którym decydujecie się Państwo na zakup obrączek.


Standardowo rozmiary obrączek robi się co jeden numer. My wprowadziliśmy dodatkowo miary z połówkami i takie też mamy do przymierzenia. W fachowy sposób doradzimy Wam, jak prawidłowo dobrać rozmiar obrączki. Pamiętajmy, że obrączka sama w sobie nie zmienia swojego rozmiaru, lecz to nasz palec zmienia swój rozmiar. W zależności od pogody, temperatury lub zmęczenia rozmiar palca może się zmieniać. Dlatego rozmiar obrączki nigdy nie będzie odczuwany tak samo przez cały czas.


Istotne jest również, na której dłoni będziemy nosić obrączkę. W Polsce tradycyjnie obrączka ślubna ma swoje miejsce na palcu serdecznym prawej dłoni. W innych krajach, np. Anglii, obrączka ślubna noszona jest na lewej dłoni. Pobierając miarę trzeba to uzgodnić od razu. U osoby praworęcznej palec serdeczny lewej ręki może być chudszy od tego samego palca ręki prawej.